The Bucket
The Bucket
The Bucket
For when you're tired of being regular and would like a break from all the pooping.
But Lemmy users poop only every 3 days, remember?
Oh, and here I was wondering why I've been having constipation problems since I joined
12.247 kg
Not today, I'm feeling like Mexican. BRING ME THE FIESTA PAIL!
Currently unavailable 😤
mmmmm thirty year old tacos
Powdered cheese or gooey cheese?
I'm not big into Mac and cheese on account of the lactose intolerance. But I discovered that my version of this bucket is a 2 gallon bucket of lingon berry jam that's sold on Amazon.
Oh shit
how long does it last you?
Depends on how often I make crepes. I usually split it into smaller containers and freeze it so it lasts me about a year.
39,600 calories
Those are rookie numbers
I bet LA Beast could eat 3 of them.
Just one? You on a diet?
I saw this on Amazon but they aren't selling it anymore
I mean why not? You buy like a sack of rice that you scoop from, why can't you buy a bucket of macaroni to scoop from?
I definitely would.
A country dream come true
yum
Don't even cook it first. Just bring the bucket.
Here is an alternative Piped link(s):
https://piped.video/rOH37W0jPpA?si=7VxiwsFOpua-kOhk
Piped is a privacy-respecting open-source alternative frontend to YouTube.
I'm open-source; check me out at GitHub.
Immediately thought of this video. Is there a /c/nottimanderic ?
Another great one: https://www.youtube.com/watch?v=6lA3T78o9pY
You’ve got to go for it and leave an honest product review…. All of you! So we can have an unbiased sample or something
And here I'm like that would be a great initial fermentation bucket for beer
Finally the round meal has a competitor. But men does this bucket serve?
That's awesome
I just searched Costco website and no 27 lb bucket found. I feel betrayed.
All the news article are like 5 years old. It’s long gone
Joke's on you, I'm still eating mine
https://www.chefsbanquet.com/products/chefs-banquet-macaroni-and-cheese-kit-240-servings
$200 for 240 servings. That isn't even a good deal. A box of Kraft is a buck and contains 2.5 servings per box.
If you buy this bucket, it'll cost you approx 83¢ per serving. Kraft is 40¢ per serving. So if you want an assload of mac and cheese, it's more economical to just buy 96 boxes of Kraft instead and save yourself $144.
Holy shit. Look at these reviews. This one dude talks about how it felt between his toes.